Popratni programi

 

(Organizatori zadržavaju pravo izmjene popratnih programa)

 

 

Uz tradicionalno svečano otvorenje i dodjelu nagrada, Dan domaćiceGlumce pjesnikeMisu za glumce i Glumačko sijelo, popratni program ugostit će dvije predstave i to predstavu za odrasle Dimnjačar i predstavu za djecu Kiki-jev cirkus u životinjskom carstvu. Održat će se i treći Susret akademija na kojem sudjeluju Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu, Umjetnička akademija u Osijeku te Umjetnička akademija u Splitu.

 

Retrospektivna izložba fotografija Dražena Bote 25 godina Festivala glumca bit će postavljena od 11. do 20. svibnja u predvorju Slovačkog doma u Iloku, Doma kulture Otok, Hrvatskog doma Vukovar, Dvorane Mladost u Županji te Gradskog kazališta Joza Ivakić Vinkovci.

 

 

TRADICIONALNA DOGAĐANJA

 

Svečano otvorenje 25. festivala glumca

subota, 12. svibnja u 20:00 sati u Slovačkom domu u Iloku

Voditeljice: Mia Krajcar i Martina Stjepanović

Scenarij: Frana Marija Vranković

U programu sudjeluje pjevačka skupina KUD-a Julije Benešić iz Iloka.

           

Poetsko-glazbena večer Glumci pjesnici

utorak, 15. svibnja u 20:00 sati u caffe baru Excellent u Vinkovcima

srijeda, 16. svibnja u 20:30 sati u caffe baru Caffe Park u Županji

Sudjeluju: Filip Šovagović, Fadil Abdulov Fafa, Enes Kišević, Andrija Tunjić, Zdravko Odorčić, Antun Tudić, Zvonko Zečević, Igor Baksa, Tena Orečić Tonković, Darko Klarić, Mirjana Sačer Bobanac, Lili Dimov i Mira Perić – Kraljik

 

Dan domaćice

srijeda, 16. svibnja u 12:00 sati u Andrijaševcima

 

Sveta misa i blagoslov glumaca

nedjelja, 20. svibnja u 10:00 sati u Župnoj crkvi sv. Ćirila i Metoda

uz izravan televizijski prijenos na 1. programu HRT-a

Predvodi mons. Anđelko Cindori

 

Glumačko sijelo

nedjelja, 20. svibnja u 15:00 sati u Hotelu Dunav u Iloku

 

Dodjela priznanja i nagrada 25. festivala glumca

nedjelja, 20. svibnja u 18:00 sati u Hotelu Dunav u Iloku

Voditeljice: Mia Krajcar i Martina Stjepanović

Scenarij: Frana Marija Vranković

 

 

TREĆI SUSRET AKADEMIJA

 

Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu, Odjek glume

Klasa red. prof. art. Joška Ševe

KONJ ILI PAUK HVATA ŽABU

Suradnici na klasi: Lea Anastazija Fleger, umj. asist.

Igraju studentice i studenti: Antonio Agostini, Nika Barišić, Vid Ćosić, Igor Jurinić, Filip Lugarić, Ružica Maurus, Lara Nekić, Lidija Penić-Grgaš, Lucija Rukavina, Marin Stević, Ema Šunde i Lana Ujević

Izvedba: petak, 18. svibnja u 20:00 sati u Dvorani Mladost u Županji

 

 

Umjetnička akademija u Osijeku, Odsjek za kazališnu umjetnost

Klasa doc. art. Jasmina Novljakovića

Tadeusz Słobodzianek: NAŠ RAZRED

Suradnici na klasi: Katica Šubarić, umj. asist.

Igraju studentice i studenti: Josipa Oršolić, Katarina Šestić, Lovorka Trdin, Zdenka Šustić, Antonia Mrkonjić, Mirna Ostrošić, Marijan Josipović, Marko Capor, Gabrijel Perić i Lino Brozić

Izvedbe: petak, 18. svibnja u 20:00 sati u Domu kulture u Otoku

te u subotu 19. svibnja u 20:00 sati u Slovačkom domu u Iloku

 

 

Umjetnička akademija u Splitu, Odsjek za kazališnu umjetnost

Klasa izv. prof. art. Gorana Golovka

Sofoklo: ANTIGONA

Suradnici na klasi: Nenad Srdelić, umj. asist.  i Katarina Romac, stručna suradnica

Igraju studentice i studenti: Matija Grabić, Konstantin Haag, Jagoda Kumrić, Ana Uršula Najev, Slavena Verić i Donat Zeko

Izvedbe: petak, 18. svibnja u 20:00 sati u Hrvatskom domu u Vukovaru te

subota, 19. svibnja u 20:00 sati u Gradskom kazalištu Joza Ivakić Vinkovci

 

 

 

POPRATNE PREDSTAVE

 

Kerekeš Teatar

DIMNJAČAR

Tekst: Mirko Kelek

Režija: Ljubomir Kerekeš

Igra:  Ljubomir Kerekeš

Trajanje: 75 min

Izvedbe: utorak, 15. svibnja u 19:00 sati u Dvorani Mladost u Županji, 

srijeda, 16. svibnja u 19:00 sati u Domu kulture u Otoku  i u 21:00 sat u Slovačkom domu u Iloku

te u subotu, 19. svibnja u 20:00 sati u Kavani Navis u Vukovaru

 

 

 

Kazalište Tvornica Lutaka

KIKI-JEV CIRKUS U ŽIVOTINJSKOM CARSTVU

Tekst: Dora Delbianco

Režija: Petra Radin i Mario Kovač

Igraju: Marko Hergešić, Petra Radin, Petar Cvirn

Trajanje: 35 minuta

Dob: 4+

Izvedbe: ponedjeljak, 14. svibnja u 10:00 sati u Slovačkom domu u Iloku i u 18:00 sati u Domu kulture u Otoku te

četvrtak, 17. svibnja u 10:00 sati u Dvorani Mladost u Županji