Popratni program

-

POPRATNI PROGRAMI 26. FESTIVALA GLUMCA

(Organizatori zadržavaju pravo izmjene programa.)

 

Uz tradicionalno Svečano otvaranje i dodjelu nagrada, Dan domaćina, Misu za glumce i Glumačko sijelo, popratni program ugostit će predstavu Lijevo desno glumac, autorski projekt glumca Zijaha Sokolovića, kojom obilježava 50 godina svog umjetničkog rada. Održat će se i četvrti Susret akademija na kojem sudjeluju Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu te Umjetnička akademija u Osijeku.

 

Svečano otvaranje 26. festivala glumca

  • subota, 11. svibnja u 19:30 sati otvaranje Izložbe kazališnih plakata i dodjela nagrade za najbolji kazališni plakat 
  • subota, 11. svibnja u 20:00 sati u Domu kulture u Otoku program Svečanog otvaranja (uz pozivnicu)

 

Sveta misa i blagoslov glumaca

  • nedjelja, 12. svibnja u 10:30 sati u Župnoj crkvi sv. Euzebija i Poliona u Vinkovcima (predvodi mons. Tadija Pranjić)

 

Predstavljanje knjige "Glumačko sazrijevanje" Mire Perić

  • utorak 14. svibnja u 19:00 sati u Art Club-u u Vinkovcima 

 

Večer s Enesom Kiševićem

  • utorak 14. svibnja u 20:00 sati u Art Club-u u Vinkovcima (moderator: Andrija Tunjić)

 

Dan domaćina

  • srijeda, 15. svibnja u 13:00 sati u Lovačkom domu u Andrijaševcima

 

Dan sjećanja na Ivu Gregurevića

  • petak, 17. svibnja u 13:00 sati  - Donja Mahala/Orašje, BiH

 

Dodjela priznanja i nagrada 26. festivala glumca

  • nedjelja, 19. svibnja u 16:00 sati u Domu kulture u Otoku (uz pozivnicu)

 

Glumačko sijelo

  • nedjelja, 19. svibnja u 17:00 sati na Salašu Lamut (Bare 11, Mirkovci)

 

ČETVRTI SUSRET AKADEMIJA

 

Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku  i GK Virovitica

DNK

Tekst: Dennis Kelly Režija Petar Kaukov

Mentori: Tatjana Berok Zupković/ Katica Šubarić

Igraju: Goran Vučko, Anna Jurković, Ana Cmrečnjak, Šime Rabar, Toni Leaković, Matilda Fatur,Mihael Elijaš, Andrija Krištof, Marijin Kuzmičić, Silvijo Švast, Jura Ruža

Izvedba: petak, 17. svibnja u 20:00 sati - Slovački dom Ilok

 

Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu, Odsjek glume

Klasa red. prof. art. Joška Ševe

BRKO ILI KRV NIJE VODA

Suradnici na klasi: Lea Anastazija Fleger

Igraju studentice i studenti: Laura Anić Kalinger, Matija Gašpari, Tea Harčević,Domagoj Ikić, Luka Knez, Fabijan Komljenović, Lucija Akrap, Melody Martišković, Lena Medar, Nikolina Prkačin, Jakov Zovko, Anđela Žužul

 

Izvedba: subota, 18. svibnja u 20:00 sati - "Art Club" Vinkovci

 

Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku

MOŽDA SMIJEŠNO

Mentori: Anica Tomić i Domagoj Mrkonjić

Igraju: Monika Lanšćak, Lucija Subotić, Luka Vondrak, Zdenka Šustić, Vedran Dakić, Matko Duvnjak Jović

Tehnička podrška: Dino Žužić

Izvedba: nedjelja, 19. svibnja u 17:00 sati - Dom kulture Otok

 

 

GOSTUJUĆA PREDSTAVA

LIJEVO DESNO GLUMAC. Predstava, predavanje, team building, radionica

Autor i izvođač: Zijah  Sokolović

Trajanje: 70 minuta

Izvedbe:   utorak, 14.svibnja u 20 sati - Slovački dom (Ilok)

srijeda, 15.svibnja u 21 sat - Hrvatski dom (Vukovar)

četvrtak, 16.svibnja u 19 sati - Dom kulture (Otok)

četvrtak, 16.svibnja u 21 sat - GK „Joza Ivakić“ (Vinkovci)

subota, 18. svibnja u 19 sati - Dvorana Mladost (Županja)